У чому полягає відмінність між французькою та американською розкладачками? Чи підходять дивани з такими механізмами трансформації для щоденного використання? Давайте разом розберемося в цих питаннях і зробимо висновки.
Дивани розкладачки мають досить складну будову. Але візуально всього цього ви не побачите, адже механізм трансформації надійно захований у нутрощах дивана.
Які бувають Дивани Розкладачки?
Виділяють два основних типи розкладачок: американська і французька. Але як визначити по дивану, який саме механізм у нього всередині? Для початку подивіться на глибину сидіння: диван з конструкцією, що передбачає потрійне складання (французька розкладачка), має глибину 64-70 см, а з конструкцією подвійного складання (американська розкладачка) не менше ніж 82 см - відповідно візуально вони глибші. Наступна відмінність лежить у самій конструкції дивана:
- механізм французької розкладачки завжди прихований під сидінням.
- Механізм американки теж може бути прихований усередині, але в деяких випадках він служить основою для складання інших елементів дивана.
У багатьох диванів для вітальні відсутній механізм трансформації, тому що в розкладанні дивана немає необхідності - в будинку є зручні ліжка. Але в тому випадку, якщо все-таки диван передбачає розкладання, то найчастіше це диван-розкладачка (американська або французька) або американська.
На яких диванах розкладачках комфортніше спати? Відповідь проста: якщо ви використовуватимете диван для сну щодня, вам варто підбирати дивани американки (седафлекс) зі щільним матрацом, а диван-ліжко французького типу - ідеально підійде для приймання гостей або періодичного використання як спального місця.
Річ у тім, що французька розкладачка має коротше спальне місце, тонкий матрац і його основа не передбачає щоденних навантажень. Як правило, ширина матраца 145 см при загальній довжині дивана 185 см. Розміри більші за ці можна зустріти досить рідко. Крім того, якщо врахувати розмір подушок, то сміливо можна сказати: у будь-якої людини середнього зросту з великою часткою ймовірності на краю звисатимуть ноги.
Рідкісна розкладачка оснащується ортопедичним матрацом із пружинним блоком і багатошаровою начинкою. Але якщо це так, то цей диван з успіхом замінить хороше ліжко.
Особливості механізму французька розкладачка
Існує два механізми французьких розкладачок: мератуаль, міксотуаль. Обидва механізми виробляє компанія Sedac-Meral. Коли диван складений, матрац та інші елементи перебувають під основним сидінням. Щоб його трансформувати в спальне місце, необхідно зняти подушки сидіння і розкласти механізм (він складений строє). За допомогою таких маніпуляцій ми перетворюємо диван на спальне місце і назад. Важливо: подушки з сидіння не беруть участі в перетворенні, тому їх необхідно постійно знімати/вставляти.
Основа французької розкладачки: каркас виконаний з металу, на нього кріплять пінополіуретановий тент, або гнутоклеєні лати, використовують комбінацію тент плюс лати або просто використовують металеву сітку. Описаний вище перший варіант підійде тільки для гостьового використання, оскільки через часте використання тент має схильність розтягуватися і надалі провисати. Другий варіант практичніший, оскільки лати за своєю конструкцією довгі і деформуються плавно. Комбінація тенту і лат - ідеальна комбінація, що поєднує практичність, довговічність і комфорт. Проста металева сітка ні в чому не поступається попередньому варіанту, але тут важливо звернути увагу на розмір осередків - чим вони менші, тим краще.
Матраци французьких розкладачок. Виконують їх на основі пінополіуретану, водночас вони досить тонкі - близько 6-10 см. Виробники провели масу тестів і розрахунків і усвідомлено обладнали диван саме таким тонким матрацом. Якби матрац був товстішим, то елементи конструкції дивана відчували б підвищене навантаження під час трансформації, і термін експлуатації такого виробу зменшився б у рази. Варто зазначити, що у диванів з металевою сіткою використовується трохи товстіший матрац, це також обумовлено особливостями конструкції.
Висновки: диван-ліжко обладнаний механізмом трансформації французька розкладачка - варто використовувати як гостьовий варіант. Щоденний сон на такому дивані навряд чи можна назвати комфортним. Звісно, у кожному правилі бувають винятки - при великому бажанні можна знайти гідну модель, що володіє всіма необхідними якостями.
Особливості механізму американська розкладачка
Дивани з механізмом седафлекс - саме так відомі американські розкладачки у нас в країні. Багато з них розкладаються навіть без зняття подушок: вони приєднуються до основного каркаса розкладачки і складаються/розкладаються разом з механізмом. У розкладеному вигляді подушки загортаються під спальне місце. Сьогодні вже існують дивани американки, які складаються разом з подушками спинки (поверх сидіння).
Основа американської розкладачки: каркас виконаний з металу, на нього кріплять гнутоклеєні лати. Також можна зустріти моделі з сіткою (дрібні, великі осередки), з латами і ременями. У перших моделях американки основу було виконано зі стеки, але, як показав час, це був не найвдаліший варіант. Тому з часом основу механізму седафлекс допрацьовували, і зараз використовують комбінований варіант: у ділянці голови і центральній частині використовують латову основу (вона найкомфортніша), а в ділянці ніг - еластичні ремені.
Матрац американської розкладачки: механізм седафлекс спочатку передбачає використання досить товстого матраца - 10-14 см. Матраци можуть бути різних типів: пружинні та безпружинні, а іноді навіть комбіновані (пружини + шари настилів).
Висновки
Механізм американка витримає підвищені навантаження, готовий до постійних трасформацій. Також має товстий матрац - завдяки чому сон на ньому буде дуже комфортним. До умовних недоліків дивана розкладачки американського типу можна віднести його габаритні розміри. У більшості моделей диванів глибоке установче місце: від краю сидіння до стіни не менше ніж 100-110 см.