Як у нашому домі царює диван, так у Швейцарії встановлюють порядки і свій час знамениті швейцарські майстри. І не важливо, хто придумав класичний диван або диван єврокнижка, тут головне - комфорт. А ось швейцарців вважають винахідниками простих годинникових механізмів і революційних головоломних конструкцій, хоча і не тільки швейцарців.
Легендарна марка годинників H. Moser & Cie. зберігає досить цікаву історію свого походження. Генріх Мозер, уродженець Шаффхаузена, одного разу образився на чиновника муніципалітету, який не подарував йому звання почесного годинникового майстра міста. Адже цією благородною справою до нього ще займалися його батько і дід. Образився і поїхав у пошуках щастя до Санкт-Петербурга, де 1828 року відкрив свою торговельну контору, а через рік у швейцарському Ле-Локлі з'явилася іменна годинникова фабрика. У Москві, Нижньому Новгороді, Ірбіті проводилися найбільші ярмарки, Мозер же відкривав у цих містах складальні цехи. Мозерівські годинники продавали скрізь: від Москви і до Камчатки, в Японії, Кітії, Персії. У Європі, де жив Мозер, який керував усією своєю імперією, вони теж користувалися попитом. У російському імператорському дворі цінувалися вишукані м'які меблі, а також механізми від H. Moser & Cie. для камінних, настільних і декоративних годинників. Мозер був партнером самого Карла Фаберже. Після революції російську частину фабрики було націоналізовано, а в Швейцарії вона проіснувала до 1980 року. Три сенсаційні винаходи в годинниковому механізмі здійснив Юрген Ланге. Він же і відродив годинникову компанію, заручившись підтримкою групи інвесторів і правнука Генріха Мозера, Роджера Ніколаса Балсігера, який став почесним президентом і послом марки.
У годинниках, як і в дивані, надають перевагу простоті та елегантності. Годинниковий світ і світ диванів йдуть рука об руку і в ногу з часом.