Усі ми використовуємо вітальню кімнату для прийому гостей і, звичайно ж, відпочинку. Її складно уявити без такого предмета м'яких меблів як диван. Давайте разом розглянемо всі відповідні варіанти, підберемо найкращі.
Механізми трансформації диванів
Якщо ви підбираєте диван для вітальні, то обов'язково варто звернути увагу на моделі, які оснащені механізмами трансформації, що перетворюють дивани на ліжка з повноцінним спальним місцем. До того ж приємним бонусом стане наявність у такого дивана просторої білизняної шухляди, в яку з легкістю поміститься ковдра і подушки.
Наповнення диванів
Коли йдеться про диван для вітальні, то можна забути про забобони щодо жорсткості його поверхні. Адже такий диван призначений насамперед для відпочинку і релаксації, саме тому він може бути досить м'яким. Але при цьому будьте пильні, оскільки м'яка начинка не завжди буває якісною: вона може бути м'якою через особливості матеріалу наповнювача або просто через низьку щільність пінополіуритану. Якщо матеріал наповнення не якісний до того, що диван довго не прослужить - під постійними навантаженнями його поверхня деформується.
Крім того, якщо у вашій родині є дітлахи, які не проти попустувати і пострибати на диванчику для вітальні, то в такій ситуації варто подумати над варіантом дивана для вітальні на жорсткій основі (пінополіуритан щільністю вище 30 кг/м3).
Обшивка диванчика
Як правило, дивани для вітальні мають оббивку світлих тонів зі щільних тканин. Можливий варіант використання знімних чохлів - така гнучкість і мобільність дасть змогу виглядати дивану кожен раз по-новому. Також варто зазначити, що знімні чохли дуже практичні - їх можна прати або віддати в хімчистку. Якщо у вітальню потрібен не звичайний диван, то з цим завданням вам допоможе впоратися дорожча тканина обшивки - такий диван обов'язково займе ключову позицію в дизайнерському ансамблі вашої вітальні.
Внутрішня конструкція дивана
Серед основних різновидів диванів виділяють:
- дивани з підлокітниками і без них (диван без підлокітників компактніший, оскільки не використовує додаткову площу, а на нього можна сісти збоку);
- диван-ліжка з механізмом трансформації - чудове рішення для сну і відпочинку;
- дивани з довгим сидінням (від 210 см) для відпочинку лежачи;
- диванчики для любителів сидячого виду відпочинку (є функція регулювання спинки);
- кутові дивани (забезпечує максимальний комфорт своєму власникові).
Диван із кріслами чи окремо?
Давно минули часи, коли м'які меблі продавалися комплектами: диван плюс два крісла. З ними пішли і стереотипи щодо оформлення вітальні, на зміну їм прийшли сміливіші рішення: якщо простір дозволяє, можна розмістити 2 мінідивани або просто кілька крісел як заміну дивану.
Сучасні та традиційні крісла
Крім звичайних крісел для дивана, є досить багато нестандартних варіантів: механізми, форми, кольори та наповнення. При створенні сучасних крісел враховуються анатомічні особливості людини, щоб домогтися максимального розслаблення і релаксації.