Екзотика в інтер'єрі

Екзотика в інтер'єрі

У Вас коли-небудь виникало бажання досягти гармонії в інтер'єрі? Якщо так, то зараз модно облаштовувати побут у гармонії з природою. Це вміння називається фен-шуй, в Індії це "Васту Шаста", а до нас воно прийшло з Китаю і налічує понад 6 000 років. У перекладі "фен-шуй" означає "вітер і вода". Потрібно залучити якомога більшу кількість позитивної енергії ци в дім, рівномірно її розподілити для успіху в особистому житті та визнання в суспільстві. Давньокитайське вчення говорить: "Усе є природа і все є людина". Ци - це гармонія, що народжує прекрасне, і все прекрасне - картини, мелодії, запахи - саме народжує ци.
Екзотичним для нас буде, наприклад, облаштування японського будинку. Традиції японського інтер'єру належать до сучасного мінімалізму. Усе зайве виключається. Тут вітаються вільна композиція, доцільність і природна простота, символічне поєднання чорного, білого і червоного. Японський будинок має піднятий над землею парадний вхід генкан, де заведено знімати взуття. У будинку тільки дві суміжні кімнати, кухня, туалет і ванна кімната. Гостей господарі приймають у тій кімнаті, де є вбудована ніша токонома. У будинку є довга веранда - це куточок для відпочинку глави сім'ї, тут зростає дух чоловіка. Уся атмосфера японського будинку побудована на повазі до чоловіка як до глави і годувальника сім'ї. У господині будинку свій куточок - це кухня. Кожна господиня до блиску натирає весь посуд, бо так зростає дух жінки. Максимально практичним у японців є посуд із мінімальною обробкою матеріалу. Чашка хороша, "якщо з неї приємно пити чай і вона зберігає в собі природну красу глини". Традиційний інтер'єр - це старовинна скринька і низький столик для чайної церемонії. Після вечері його притуляють до стіни й організовують єдине велике приміщення - спальню. А розсувні перегородки фусума ділять простір на зони і служать дверима. Усі деталі в будинку виключають парність, використовуються асиметрично. Тому ваза ставиться не посередині, а з краю полиці. Про близькість із природою говорять про себе всі домашні речі, бо вони виготовлені з натуральних матеріалів: бамбука, рисового паперу, рослин.
Що стосується міської японської квартири, то вона дуже відрізняється від національного будинку. У міських умовах усе захаращене і забите коробками. Тут немає традиційних гостьових кімнат і ніде приймати гостей. Міська квартира наповнена різноманітними сувенірами, прикрасами, ляльками.
Ось такі вони японці. Ми з ними багато в чому схожі, невелика різниця в тому, що ми не уявляємо нашого побуту без комфортного дивана.
Повернутись до блогу