Правила сну для здорового життя

Правила сну для здорового життя

Сон відіграє важливу роль у житті кожної людини. Його нестача веде до апатії та зневіри. Його надлишок, як не дивно, призводить до тих самих наслідків. Ми прекрасно знаємо, що спати потрібно не менше 8 годин на добу. Телевізор, соціальні мережі та знайомі не втомлюються твердити нам про це. Але майже ніколи ніхто не говорить, а яким чином потрібно спати? Напевно, для вас стане відкриттям, що у сну є свої правила, дотримуючись яких, ваш сон буде глибоким, а ви, вранці, здоровими і повними сил.

Правило перше: геть екран. Серйозно. Відірвіться від своїх гаджетів хоча б за годину до сну. Попийте води, подивіться у вікно, почитайте книжку, подумайте про життя своє нелегке, побудуйте плани на завтра. Що менша відстань між вашим телефоном і сном, то важче організму заснути. Вся справа в товариші мелатоніні, який носить горде звання: старший гормон. Де високе звання, там і капризи боярські. Так от, наш товариш мелатонін не може терпіти, коли бачить екран перед очима. Зробивши скривджену гримасу, він різко починає знижувати свою присутність в організмі. Його стає все менше, менше, і в результаті спати не особливо то й хочеться. Згадайте себе о третій годині ночі: ліжко, телефон і черговий відеоролик. "Ну ще один подивлюся і все" - говорили ви ще годину тому. Тож жарти з мелатоніном погані. Але виявляється, цей примхливий гормон реагує не тільки на світло вашого смартфона.

Правило друге: геть світло. Не будемо тут пояснювати, що лампочки, які світять в обличчя, такі собі помічники в засипанні. Яскраве світло під час сну - це найлютіше зло, через яке ви вранці і є це саме найлютіше зло. Однак учені дійшли висновку, що тьмяне світло шкодить здоров'ю сплячого. Річ у тім, що навіть якщо із заплющеними очима ви бачите повну темряву, це не означає, що мозок не сприймає ніякого світла. Неяскравий нічник, лампочка електроприладу, електронний годинник - усе це призводить до зниження рівня мелатоніну і менш якісного сну. Тож стежте за тим, щоб уночі в кімнаті було максимально темно. Купіть щільні штори або навіть маску для сну, таку популярну в західних країнах.

Правило третє: геть денний сон. Мелатонін - не єдиний, хто впливає на якість сну і швидкість засинання. Не менший вплив має загальна втома організму. Ви, напевно, згадаєте такий момент, коли недовго покапали в палатах розуму, як, прийшовши додому після насиченого дня, валилися на диван від втоми і безпробудно спали до наступного. До речі диван єврокнижка кутовий можна вибрати в каталозі на цьому сайті. Все тому, що організм втомився. А тепер згадайте зворотну ситуацію. Ви весь день ледарювали і до кінця дня у вас залишилося стільки сил, що заснути ну ніяк не виходило. Так ось, коли ви спите вдень, ви ризикуєте недостатньо втомитися до ночі. А якщо ви не втомитеся, то повірте, вам не допоможе навіть підвищений рівень мелатоніну. У світлі всього вищесказаного: сон вночі - це добре і правильно. Сон удень - якщо тільки через необхідність (і якщо ви плануєте після нього ще непогано втомитися).

Підіб'ємо підсумок. Відтягуйте себе від екрана не пізніше, ніж за годину до сну. Близьких людей теж відтягуйте, хоч би як вони чинили опір. Чого це ви одні повинні страждати? Приводьте вночі кімнату в стан повної темряви і мороку. Після чого лягайте у своє ліжко, боячись будь-якого промінчика світла, як справжній граф Дракула. І нарешті, налагодьте вже графік і спіть уночі. Не відкладайте сон на день. У результаті таких нехитрих маніпуляцій, ваш сон стане безперервним і глибоким. Сил буде більше, а смутку менше. Не забувайте про базові правила сну!

Повернутись до блогу