Навколишнє середовище визначає наше здоров'я і самопочуття, від його комфортності залежить настрій, продуктивність праці, збереження молодості, бадьорості та життєрадісності. Відкриємо п'ять секретів, як поліпшити екологічну складову власного житла:
- Сонячне світло. Безцінний дар природи людині. Геть важкі штори і візерунковий тюль! Відкрийте свій будинок сонцю, додайте світла своєму житлу. Це дасть вам змогу зберегти зір і знизити стрес. Також сонячне світло чинить пригнічувальний вплив на деякі мікроорганізми, бактерії та грибки. Частіше виставляйте на підвіконня склянку із зубними щітками із похмурої ванної кімнати! Сушіть білизну під прямими сонячними променями! Не забувайте хоча б раз на сезон винести на сонечко подушки, ковдри, зимовий одяг, дитячі іграшки і навіть, якщо вийде, м'які меблі! До речі купити диван від виробника Ви зможете у нас.
- Свіже повітря. Якщо ви не живете в зоні екологічного лиха, то повітря зовні завжди краще за повітря всередині. Провітрюйте квартиру вранці та ввечері. При замовленні вікон передбачте можливість відкидання і щілинного провітрювання, вибирайте квартиру з вікнами, що виходять на дві сторони. Спекотного літа краще влаштувати невеликий протяг, ніж дихати сухим повітрям з-під кондиціонера.
- Чистота. Не доводьте свій будинок до необхідності генерального прибирання. Прибирайтеся частіше! Це дасть вам змогу усунути безлад і відмити всі поверхні звичайною водою, без побутової хімії, яка сушить руки і наповнює будинок агресивними запахами. Крапля олії лимона, м'яти або чайного дерева перетворить прибирання на сеанс ароматерапії.
- Мінімалізм у речах. Залиште навколо себе речі, які вас гідні. Не збирайте запаси постільної білизни, одягу, сувенірів. Що більше речей - то більше вони потребують уваги та догляду. Вам справді хочеться протирати пил із шеренги статуеток і прасувати стопку підковдр, заввишки з Еверест? Залишайте ті речі, які служать вам, не вимагаючи служіння собі: одяг, що не мнеться, якісне, водонепроникне взуття, посуд із міцних, натуральних матеріалів, який можна помити в посудомийці.
- Мінімалізм у харчуванні. Перегляньте свій раціон. Віддавайте перевагу легким у приготуванні стравам. Цим ви збережете масу природних ресурсів - від енергії на приготування, до води на відмивання посуду. Одночасно - заощадите свій час і поліпшите здоров'я. Згадайте дитинство - якими смачними були овочі прямо з грядки! Природа не для того створювала яскравий, круглобокий помідор, щоб його порізали на дрібні частини і запекли в духовці протягом півтори години.
Природність і простота - ось головні складові екологічного способу життя. Вони дадуть змогу звільнити багато часу, відчути чудове злиття енергії та спокою у вашому особистому просторі. Нехай ваше життя наповнюється не речами, а безтурботністю!