Простота і досконалість - основні постулати раціоналізму в дизайні та архітектурі. До цього стилю вільно можна віднести і диван-єврокнижку. Йому характерні функціоналізм головних елементів, логічний і чіткий підхід до формоутворення, відмова від зайвих декоративних надмірностей, ясність і комфорт. В архітектурі тенденції раціоналізму відстежуються у таких майстрів як Джузеппе Терраньї, Альберто Лібера, Луїджі Фіджіні. Нововведенням стали панорамні вікна. Гра з кольором, ілюзія поверховості - ці художні методи використовуються і в розробці предметів інтер'єру, так створюються м'які меблі.
Напрямків у дизайні безліч. Один нашаровується на інший, використовуючи мотиви попередніх творінь, вбираючи в себе витки, що сподобалися, з тонкої спіралі часового середовища. Щоб закарбувати цікаві події, авангардисти вигадали фотомонтажі, які належать до графічного стилю. Девіз дадаїстів - жити одним днем, одним моментом, зараз і сьогодні. Це ода духовно вільних людей, послідовників дадаїзму, який плавно переходить у сюрреалізм із розкриттям підсвідомості.
Ідеологами сюрреалізму є З. Фрейд і поет Андре Бретон. Яскравою знаменитістю вважається Сальвадор Далі. Образи і сюжети для своїх картин він знаходив у своїх сновидіннях. Багато сюрреалістичних тенденцій знаходять своє застосування в рекламній індустрії.
Комерційним видом дизайну є американський стайлінг, стиль промислової продукції. Розвиток темпів, швидкості, обтічність ліній, так був створений аеродинамічний стиль, так був створений пластичний матеріал бакілет, який використовується при виготовленні автомобілів, годинників, ігрових автоматів, приймачів.
Фантазія, колористика наближають нас до заповітних цілей, а нові вироби несуть новий сенс життя.