Вибираємо Диван на кухню

Диван на кухню - це особливий предмет в інтер'єрі, адже кухня - це місце, де ми приймаємо їжу, спілкуємося за столом, приймаємо гостей. Часом дивани для кухні бувають крайнім заходом: якщо існує необхідність щоденної трансформації дивана в спальне місце. У квартирах-студіях (суміщених кухнях з вітальнею) дивану відводять місце у вітальній зоні, досить часто якраз він умовно і ділить простір у кімнаті на зони. Також варто зазначити, що іноді дивани використовують для раціонального заповнення простору - це робить кухню набагато зручнішою і затишнішою.

У тому чи іншому випадку дизайн інтер'єру кухні, в комплексі з диваном, ніяк не є стандартним рішенням. Крім того, підбір дивана - це не такий процес, як здається на перший погляд: потрібно враховувати його габарити по відношенню до загальної площі кухні, співвідношення його розмірів з площею кухні, легкість трансформації, внутрішню місткість, якість виробництва, зовнішній вигляд і т.п.

Види Диванів Для Кухні

Як спальне місце

За необхідності трансформації дивана в спальне місце варто підбирати розкладну модель. На сьогоднішній день існує велика різноманітність механізмів трансформації диванів, давайте розглянемо найпопулярніші з них.

Види Диванів Для Кухні

Модель дельфін

Це вид дивана з "вистрибуючим" механізмом: спальне місце висувається з-під сидіння. Така модель користується особливою популярністю завдяки своїй простоті та функціональності. Механізм дельфін використовують у конструкції класичних кухонних куточків - такий варіант підходить для більшості кухонь.  Зверніть увагу: у якісного "дельфіна" в конструкції присутні пружини-доводчики.

Модель дельфін

Модель диван-книжка (єврокнижка, клік-кляк, тік-так)

За необхідності щоденного використання дивана як спального місця ця модель буде дуже доречною.  Такі механізми трансформації вельми надійні і просто складаються/розкладаються, крім того, у таких диванів є шухляди для білизни. Зверніть увагу: більш довговічним вважається диван єврокнижка, який висувається за допомогою профілів (без використання роликів).

Модель диван-книжка (єврокнижка, клік-кляк, тік-так)

Модель "Акордеон"

Гідний варіант, простий і надійний в експлуатації, а також не потребує багато місця для трансформації.

Модель "Акордеон"

Седафлекс і французька розкладачка

Ці моделі диванів найчастіше мають красиві і витончені спинки, тому що під час трансформації вони залишаються на місці, в той час як матрац спального місця розкладається за типом розкладачки. Такий варіант підійде для невеликих кухонь, адже в складеному вигляді вони займають мінімальну кількість місця.  При цьому пам'ятайте: седафлекс підійде для щоденного використання, французька розкладачка буде відмінним варіантом для гостьового використання.

Седафлекс і французька розкладачка

Модель "Викатний диван"

Найменше придатна для розміщення в інтер'єрі кухні: складніший механізм трансформації (водночас не найнадійніший), у не кутових моделях немає шухляд для білизни. Ба більше, в розкладеному вигляді дивану потрібен великий простір перед собою.

Модель "Викатний диван"

Також варто зазначити, що свою кухню, що включає спальне місце, можна обставити не тільки диваном-ліжком, а також і диваном-ліжком, тахтою або односпальною кушеткою. У такому разі в складеному вигляді можна сидіти за столом, а в розібраному можна спати або приймати гостей.

можно обставить не только диван-кроватью, но также и софой, тахтой или односпальной кушеткой

Диван Замість Або На додаток до стільців

У тому разі, якщо в спальному місці на кухні немає необхідності, а диван необхідний тільки як доповнення або альтернатива до стільців, вам підійдуть такі меблі:

  • Диван-лавка (прямий або кутовий) з шухлядою - найкращий варіант для невеликих кухонь. Як правило, кухонний диван продають у комплекті з табуретками і столом. Зверніть увагу: якщо ви плануєте часто використовувати шухляди для зберігання, обирайте диван-лавку з бічним підіймальним механізмом, у такому разі під час відкривання сидіння не зачіпатиме стіл.
  • Якщо основну ставку зроблено на гарний дизайн, а не на функціональність, то в цьому разі на заміну дивану може прийти дерев'яна лавка, що зовні нагадує садову лавочку. Звичайно, у неї немає шухляди для зберігання, але водночас вона чудово вписується в класичний інтер'єр будь-якої кухні.
  • Еркерний кухонний диван - встановлюється в спеціальну нішу, такий вид диванів не знайдеш у магазині меблів, адже їх виготовляють на замовлення - за чіткими параметрами замовника.
  • Отоманки і банкетки - вважаються найдорожчими і найкрасивішими видами кухонних диванів. Разом із ними ваша кухня буде стильною і не перевантаженою.

Диван Замість Або На додаток до стільців

Внутрішнє наповнення та оббивка дивана

Найкращим і найпрактичнішим матеріалом для основи дивана вважається натуральне дерево, такі щільні види як: дуб і бук, сосна і береза. Звичайно, дерев'яна основа обов'язково обробляється спеціальним просоченням для захисту деревини від вологи. У бюджетних варіантах диванів можна зустріти ламіноване ДСП замість деревини, але при цьому пам'ятайте, що такі дивани зазвичай не слугують більше п'яти років.

Якщо говорити про обшивку, то найбільш практичним і водночас найдорожчим варіантом вважаються вироби з натуральної шкіри. Такому дивану не потрібен особливий догляд і при цьому він набагато менше схильний до різного типу забруднень. Варто зазначити, що шкірозамінник теж вельми практичний і довговічний, і не поступається ефектним зовнішнім виглядом - але пам'ятайте: насамперед звертайте увагу на якість матеріалу.

У тому разі, якщо ваш вибір припав на диван із тканинною обшивкою, особливу увагу зверніть на:

  • тканину з бавовни і поліестеру - один з найпопулярніших варіантів для оббивки диванів;
  • флок - щільна тканина, що має підвищену стійкість до механічних пошкоджень, а також має вологовідштовхувальні властивості;
  • шеніл - гіпоалергенна тканина (але не вологостійка);
  • жаккард - одна з найміцніших і найдовговічніших тканин, саме тому має широке застосування при виробництві меблів.

Внутрішнє наповнення та оббивка дивана

Зверніть увагу: купуючи диван на кухню з оббивкою з тканини, будьте впевнені, що витяжка працює на всі 100%, інакше обшивка швидко засолиться і просочиться харчовими запахами. Також оптимальним буде варіант комплектації дивана зі знімним тканинним чохлом: у такому разі чохол легко випрати або замінити.

Дуже важливо підібрати внутрішнє наповнення майбутнього дивана: він має бути довговічним, практичним і зручним. Як правило, як наповнювачі для кухонних меблів використовують пінополіуритан, холофайбер, термовойлок. У випадку з пінополіуританом зверніть увагу на щільність матеріалу - у якісних моделях диванів його щільність не нижча за 25 кг/м3: чим нижча щільність, тим менший термін дії.

Повернутись до блогу