Швидкість має значення!
Не має значення, купили ви якісний і дорогий диван, або бюджетний варіант - ніхто не застрахований від випадково розлитої чашечки кави, або келиха улюбленого вина. Після того, як обставини прояснилися, і винуватця було знайдено, неминуче постає питання "Як почистити диван?". Звісно, ви можете звернутися по допомогу до клінінгової компанії, але як бути, якщо такої можливості з якихось причин немає або просто не хочеться розщедрюватися? У цій статті ми зібрали всі перевірені способи про те, як позбутися різних видів плям і бруду на вашому дивані. Перш ніж ми почнемо, хочу зауважити, що боротися зі свіжою плямою набагато простіше, ніж зі старою і в'їдатися. Тож швидкість має значення. Будемо рухатися від простого до складного, тому почнемо з порад з очищення м'яких меблів від пилу.
Профілактика забруднень
Будь-яке крісло або диван припадає з часом пилом незалежно від оббивки або наповнювача. Особливо старанно "вбирають" у себе пил вироби, обтягнуті флоком, шеніллом, велюром і рогожкою. Тож якщо ви помітили, що диван запорошений, або починаєте чхати під час його використання - час прийшов. Важливо знати, що незалежно від візуального стану або вашої думки, раз на рік будь-який диван потребує капітального чищення, щоб уникнути неприємних ситуацій із загостренням алергічних реакцій у вас або ваших близьких. У цьому вам допоможе чистка пилососом або вибивання.
Іноді "слід в історії" краще не залишати
Напевно кожному знайома ситуація, коли після прогулянки ваш улюбленець застрибує брудними лапами на диван або ліжко, або ж це був спритний малюк, який залишив "слід в історії" на оббивці м'яких меблів. Впоратися з такими забрудненнями вам допоможе розчин шампуню з водою змішаний з десятьма краплями нашатирного спирту. Вам достатньо нанести такий розчин на пляму і через десять хвилин промокнути чистою губкою злегка змоченою в тепленькій водичці. Варто повторювати це доти, доки місце не буде мильним.
Котячий наповнювач - друг дивана
Іноді доводиться справлятися з неприємним запахом, що міцно закріпився за диваном. Не повірите, але позбутися запаху вам допоможе котячий наповнювач для лотка. Рясно розсипте його на поверхні виробу і залиште на годину. За цей час він вбере неприємні запахи і вам залишиться тільки гарненько пропилососити диван. У деяких випадках допоможе просте провітрювання, але тільки не зі стійкими або їдкими запахами.
Ох вже ці дітки...
Вельми актуальна проблема за наявності в оселі дитини чи маленького улюбленця - позбутися слідів сечі, яка завдає купу проблем не стільки плямою, скільки запахом. Якщо це сталося з вашим м'яким виробом, насамперед його необхідно висушити. Найкраще для цього підійдуть паперові рушники та фен. Потім пройдіться по поверхні мильним розчином і знову висушіть його. Після цього приготуйте слабенький розчин марганцівки блідо-рожевуватого відтінку і пройдіться по проблемному місцю, щоб його дизенфікувати. Варто зазначити, що це підійде тільки для меблів із темним відтінком оббивки. Якщо у вас світло-сірий, бежевий або білий диван - марганцівка залишить на ньому сліди.
Іноді трапляється так, що з дивана необхідно видалити сліди крові. Зі свіжою плямою допоможе впоратися чиста губка і холодна вода. Якщо у вас диван світлих тонів, у воду варто додати столову ложку оцту і після обробки дивана таким розчином доведеться ще раз обробити виріб мильним розчином, потім залишити його хвилин на 5-10, після чого змити.
Якщо пляма не свіжа, впоратися з нею допоможе таблетка аспірину, розчинена в склянці води. Змочіть ватний диск у рідині та пройдіться по плямі.
Вивести пляму від жиру можна! Потрібно оперативно засипати її крохмалем, сіллю або содою, після чого залиште її на кілька хвилин. Далі слід затерти її губкою, попередньо змоченою в засобі для миття посуду. Через п'ятнадцять хвилин змийте все чистою водою.
Як вивести слід від червоного вина?
Найскладніше виводяться плями від червоного вина. Щойно пролите вино потрібно відразу промокнути паперовою серветкою або рушником, водночас у жодному разі не розтирайте його. Оперативно засипте на 15 хвилин пляму сіллю, щоб вона абсорбувала всю вологу. Потім видаліть сіль за допомогою щітки, а пляму протріть серветкою, попередньо змоченою в горілці або спирті. Щоб уникнути розводів, потрібно буде намилити суху пляму і пройтися по ній щіткою.
Піком майстерності, звичайно ж, буде видалення жуйки з дивана. Звісно, був би диван поменше, ми б поклали його в морозилку і жодних проблем. Але, на жаль, мало хто має у своєму розпорядженні такого розміру морозилку! Тому нам допоможуть кубики льоду, які потрібно прикласти до жуйки, поки та не затвердіє. Коли це станеться, зніміть гумку тупим боком ножа. За необхідності, можна підчистити залишки вологою мочалкою або серветкою.
Якщо ви є щасливим володарем шкіряного дивана, багато з цих проблем для вас вирішуються простою губкою, водою або спиртом, який підійде для видалення слідів вина або кулькової ручки. А ось спосіб як освіжити зовнішній вигляд вашого виробу зі шкіри або шкірозамінника, на якому з часом з'явилися потертості, буде для вас не зайвим. Для цього достатньо збити кілька яєчних білків, змочити отриманою рідиною шматочок бавовняної тканини або марлі та нанести його на диван. Замінити яйця може і молоко. Така не хитра процедура не тільки позбавить диван від дефектів, а й додасть йому блиску.
Як ви могли помітити, складні на перший погляд проблеми вирішуються не складно і не затратно. Як правило, все необхідне є у вас під рукою. Тому не поспішайте впадати у відчай, якщо з вашим диваном трапилася неприємність, швидше за все ви зможете йому допомогти власноруч.