Як вибрати Диван: 10 практичних порад

Настав час купити новий диван? Звичайно, зустрічають за одягом, але пам'ятайте: зовнішній вигляд - це тільки одна зі складових якісного дивана, і за всієї його зовнішньої краси він має бути ще практичним і зручним.

Ми підготували для вас добірку цінних порад, як правильно вибрати диван, на який не тільки приємно дивитися, а й приємно сидіти, лежати, а також щоб він служив якомога довше.

Як вибрати Диван: 10 практичних порад

1. Стиль Життя

Обираючи диван, варто враховувати, як ви плануєте його використовувати в майбутньому: для сну, для проведення часу сидячи тощо. Особливу увагу зверніть на те, як ви зазвичай сидите на дивані: з прямою спиною (наприклад, за столом) або напівлежачи в розслабленому стані. Від цього безпосередньо залежить конструкція майбутнього дивана.

У тому разі, якщо диван використовуватиметься як кушетка, або ви просто любитель полежати перед екраном телевізора, то для вас найкращим вибором стане м'яка модель дивана в комплекті з кількома подушками. Якщо ж ви плануєте більшу частину часу сидіти на дивані, то вам варто придивлятися до більш жорстких варіантів дивана. До нього в комплект підбирайте щільні подушки, а також подумайте про дерев'яні підлокітники з боків.

2. Комфорт Насамперед

Опинившись у магазині диванів, багато хто ставить стандартне запитання продавцю: "який диван найзручніший?". У відповідь на це продавець, найімовірніше, продемонструє універсальний диван, який користується популярністю... Але пам'ятайте, що думка про комфорт у всіх людей різна: що підходить одному, не обов'язково 100% підійде іншому. Тож подумайте про те, що диван ви купуєте не на один день і він має бути комфортним насамперед для вас.

Комфорт Насамперед

3. Спинка Дивана

Спинки у диванів бувають двох видів:

  • суцільна,
  • складена (кілька вертикальних подушок).

Звичайно, складена спинка створює більш неформальну атмосферу в кімнаті, але при цьому це не завжди так важливо. Кожен диван можна перетворити просто накривши його пледом або покривалом, тоді його інтер'єр приміщення постане в новому світлі.

У тому випадку, якщо ваш вибір все-таки зупинився на дивані зі складовою спинкою, візьміть на замітку той факт, що чохли від подушок доведеться частенько прати і чистити. Але не переживайте - з цим завданням легко впорається будь-яка пральна машинка. А для повного чищення дивана (якщо його чохол не знімний) краще скористатися послугами професійної хімчистки, яку завжди можна знайти в інтернеті.

4. Рама Дивана

Основа і серце кожного дивана - це його рама. Виготовляють її зазвичай із дерева: берези, бука або дуба. Саме ці види деревини зарекомендували себе надійними матеріалами для виробництва диванів. У різних диванах можна зустріти рами, як з масиву, так і з окремих частин, все це безпосередньо впливає на кінцеву вартість виробу. Звичайно, дивани з рамою з масиву хоч і коштують дорожче, але зате і служать довше.

Найдовговічнішими вважаються рами з натурального дуба, але при цьому вони і найдорожчі серед інших видів.

Для дому не рекомендується використовувати дивани з металевими рамами, вони підходять тільки для офісу.

Хай там як, будь-яка рама дивана служитиме максимально довго за умови дбайливого поводження: не стрибати і не перевищувати максимально допустимі навантаження.

Рама Дивана

5. Пінополіуритан Або пружини

Як основні наповнювачі диванів використовують два матеріали: пінополіуритан або пружини.

Поширеною помилкою є думка, що пружинний диван практичніший і кращий. Ті, хто так вважають, не враховують той факт, що для пружинного блоку дивана потрібна велика і масивна основа, яку ніяк не вмістити в компактний диванчик, якщо саме такий вам потрібен, виходячи з параметрів приміщення. Також велику роль відіграє якість пружинного блоку: якщо пружини погано закріплені, вони обов'язково "вилізуть назовні", скрипітимуть тощо. Але при цьому у пружинних диванів є низка потужних і безперечних переваг: жорстка, рівна ортопедична поверхня, здатні витримувати високі навантаження, підходять людям різних вікових категорій.

Якщо говорити про пінополіуритан, то тут теж є свої плюси і мінуси. Звичайно, цей матеріал повністю штучний - це можна зарахувати і як перевагу (він гіпоалергенний), і як недолік (синетика). Під час вибору дивана на основі пінополіуретану обов'язково зверніть увагу на його щільність: що вища щільність, то вища його якість (відповідно і довговічність).

Сьогодні найпопулярнішим вважається комплексне використання матеріалів під час виготовлення його основи: ядро з твердого пінополіуритану та верхній шар з більш м'яких наповнювачів. Варто також зазначити, що дедалі більшої популярності набирають латексні дивани - цей диван має чудові ортопедичні властивості, водночас натуральний і довговічний, один мінус - його ціна вища, порівняно з іншими матеріалами наповнення.

6. Обшивка Дивана

Дивани, виконані зі шкіри, багато людей вважають не зовсім придатними для дому. Але з тим, що це найпрактичніший вид диванів, навряд чи хто посперечається.

Час не стоїть на місці і вже сьогодні ми можемо говорити про те, що споживчі вимоги до матеріалів обшивки дивана набагато вищі, ніж, скажімо, 5 років тому. Наприклад, зараз ви можете купити диван з обшивкою з мікрофібри.

До категорії дорогих матеріалів оббивки для м'яких меблів відносять натуральний матеріал шеніл - він виступає на одному рівні зі шкірою.

Оббивка з гобелена вважається оптимальним компромісом ціни та якості. Адже до складу матеріалу входять як натуральні, так і синтетичні волокна, на додачу до цього він просочений водовідштовхувальним складом.

Якщо оббивка виконана на тканинній основі, вкрай бажано, щоб чохол був знімний - так ваш диван буде завжди чистим і виглядатиме як новий.

Обшивка Дивана

7. Механізми Диванів

У тому випадку, якщо у вас в планах не тільки використовувати диван для посиденьок з друзями і близькими, а й як спальне місце, то тут ніяк не обійтися без механізму, що розкладається. Найпопулярнішим механізмом трансформації вважається "диван-книжка" - це класичний варіант, який використовується у виробництві диванів уже багато років. До його недоліків відносять: пара людей спатиме на такому дивані впритул, а також такий диван потрібно постійно відсувати від стіни під час розкладання.

"Клік-кляк" або "Єврокнижка" - один із різновидів "дивана-книжки", його особливістю є можливість задавати спинці кілька положень під час закріплення.

"Французька розкладачка" - при трансформації такого дивана в ліжко необхідно потягнути на себе основу до ніжок. Якщо сподобався цей вид дивана, під час купівлі зверніть увагу на його ніжки: часто їхня якість залишає бажати кращого і вони з часом підкошуються.

Викатні дивани дають максимальне спальне місце під час трансформації, але водночас такі дивани є і найбільш габаритними серед інших видів.

"Диван Акордеон" - ще один різновид викотних диванів. Вельми надійні і прості в експлуатації, мають завидну репутацію - саме тому вважаються оптимальним варіантом.

8. Думки Дивана

Думками називають подушечки під щоку, якими комплектують дивани - вірні помічники для створення затишної атмосфери. Наявність думок на дивані надає йому вишуканого вигляду.

Виділяють два основних типи наповнювачів подушок для диванів: синтетичні (холофайбер та інші поліефірні волокна) і натуральні (пух, шерсть). Синтетичний наповнювач робить подушки щільнішими і жорсткішими, в той час як пух надає легкості і м'якості. Тут вибирати вам що кому більше до смаку. Також варто пам'ятати, що пуховий наповнювач часто не рекомендують алергікам, тож будьте уважні.

Який би наповнювач для подушок ви не вибрали, їх все одно варто періодично збивати і струшувати. Завдяки цьому вони збережуть форму і довше прослужать.

Механізми Диванів

9. Сучасні Тенденції

Здебільшого дизайнери рекомендують купувати дивани спокійний, нейтральних тонів і пастельних забарвлень. Адже такі дивани легко можна перетворити за допомогою подушок або накидок. Дотримуючись цього простого правила ви ніколи не помилитеся і ваш диван впишеться в будь-який інтер'єр. Крім того, є ще одна маленька хитрість: замовивши диван зі знімним чохлом, ви завжди матимете можливість у майбутньому замовити чохол іншого забарвлення.

10. Положення в кімнаті

Більшість дизайнерів рекомендують розпочинати роботу над інтер'єром кімнати з позиціювання найбільшого елемента в ній, як правило, таким є диван. А далі до нього вже підбирають все інше. Щоб приблизно розуміти, як буде розміщуватися диван у кімнаті, окресліть контури дивана на порожній підлозі. Крім того, врахуйте, що якщо диван буде розкладатися, це теж займе якесь місце.

Універсальним рішенням для маленьких кімнат вважаються кутові дивани у вітальню.

Вкрай важливо перед покупкою дивана заміряти точну висоту і ширину всіх дверних прорізів, через які планується занесення виробу. Адже погодьтеся, що буде дуже прикро, якщо новенький диван просто неможливо буде занести в кімнату.

Повернутись до блогу