Як вибрати Диван із тканинної оббивки?

Поради, наведені в статті, допоможуть вам вибрати диван із тканинної оббивки, який служитиме не один рік. Перед тим як зробити візит до магазину підготуйтеся і дізнайтеся, які саме тонкощі варто уточнити у менеджера в магазині диванів?

Як вибрати Диван із тканинної оббивки?

Функціональне навантаження оббивки дивана

Під час вибору оббивки варто особливу увагу звернути на кімнату, в якій доведеться розташовуватися дивану. Крім того, вибираючи диван, поцікавтеся, який тип чохла у цього виробу. Виділяють чохли знімні і не знімні. Звісно, практичнішим варіантом є знімний чохол, але й тут є свої тонкощі - адже знімні чохли бувають декількох типів: на липучці та на блискавці, що розстібається. З досвіду багатьох користувачів краще віддати перевагу варіанту чохла на блискавці - такий чохол щільніше фіксує всі внутрішні елементи дивана і має вельми органічний вигляд. Коли для виготовлення чохла використовують текстиль, який може тягнутися - це особливо важливо.

1. Якщо ви шукаєте дитячий диван, варто придивитися до моделей, в яких оббивка виконана з натуральних волокон: льон, шенніл або бавовняні тканини. Крім цього будь-яка з тканин має бути просякнута спеціальним захисним складом. Також, крім вище перерахованих тканин, відмінно з роллю оббивної тканини впорається тканина флок. Дивани в її виконанні можна протирати губкою або щіткою для одягу - це особливо важливо, адже від дітей частенько можна чекати сюрпризів.

2. Диван для вітальні краще підбирати в оббивці з тканини, що має підвищену щільність і зносостійкість: мікрофібра, флок, букле, штучна замша тощо.

3) Якщо ви підбираєте розкладний диван, який плануєте використовувати як спальне місце, вам підійдуть такі оббивні тканини: гобелен, велюр, шенніл і жакардові тканини.

Функціональне навантаження оббивки дивана

Паспорт якості тканин оббивки

1. Як зрозуміти що це? З великою часткою ймовірності, ви не купуватимете перший підвернувся вам диван з виставки, а замовите саме той, який сподобається і зовні, і за своїми характеристиками (це стосується і тканини оббивки). У магазині диванів вам обов'язково запропонують до перегляду розкладку з варіантів тканин для оббивки, які використовуються у виробництві. Тут потрібно бути уважним і не випустити з уваги важливий момент - це паспорт на текстильні вироби (тканини). Кожна тканина, яка використовується як оббивка, проходить сертифікацію якості за встановленими показниками. Якими? На що потрібно звернути особливу увагу?

2. Стійкість тканини до стирання. Для перевірки якості проводять тест Мартиндейла: не будемо заглиблюватися в деталі, але вам як споживачеві важливо знати, що якісна тканина має показник 20 тис. циклів на стирання і більше.

Зовнішня ілюзія - через деякий час після використання оббивка, виконана в однотонному кольорі, може втратити свій первісний вигляд. Тому заздалегідь придивіться до варіантів оббивки з опуклими візерунками або одним чітко вираженим малюнком - така оббивка в майбутньому приховає вади, пов'язані з втратою кольору.

3. Для оббивки дивана підбирайте тканину щільністю не менше 200 г/м2. Від цього залежить довговічність: висока щільність гарантує довговічність виробу.

Паспорт якості тканин оббивки

4. Наступним показником, який розглянемо, є "стабільність". Цей критерій якості тканини показує, наскільки тканина схильна до розтягування або усадки в майбутньому в процесі експлуатації - після прання, під впливом перепадів температур у кімнаті. Природно, що все залежить від плетіння волокон у тканині, але якщо в паспорті зазначено можливу усадку тканини, то навіть знімний чохол не можна прати самостійно. Простіше кажучи, з таким чохлом для дивана потрібно бути готовим до додаткових витрат на хімчистку.

5. пілінгуємість - ще один показник якості тканин, він відображає, наскільки тканина чохла схильна до появи катишків на її поверхні. Для зовнішнього вигляду будь-якого дивана вельми не бажана поява ковтунців - з їхньою появою диван втрачає свою красу і розкіш. Замовляючи диван, обирайте тканини для оббивки, що не пілінгуються, - до таких належать тканини, що витримують понад 500 циклів тертя.

6. Кольоростійкість - найважливіший критерій якості, який відображає, наскільки забарвлення тканини стійке до впливу вологи, тертя і світла. У світовій практиці використовують п'ятибальну шкалу, де 5 - максимальна оцінка. Виходячи з цього, вибирайте диван з кольоростійкістю не менше чотирьох.

Кольоростійкість - найважливіший критерій якості

7. що вибрати: просочення або напилення для чохла дивана? Коли тканина оббивки додатково оброблена (просочення або напилення) - це здатне значно підвищити термін експлуатації виробу і зробити догляд за ним простішим. Якщо порівнювати просочення і напилення, просочення вважається більш ефективним і універсальним варіантом, оскільки під час обробки воно просочує захисним шаром кожне волокно тканини.

8. На сьогоднішній день існують дивани з вологовідштовхувальною і пиловідштовхувальною оббивкою, захистом від вигоряння і вбирання неприємних запахів. Також є варіанти оббивок, що миються: наприклад, від слідів олівців або фломастерів. Не так давно з'явилися варіанти протизаймистих чохлів, що особливо актуально для людей, які палять.

Якщо ви підбираєте новий диван у вже наявний інтер'єр кімнати, найкраще зробити її фото перед візитом до магазину диванів. Так вам легше буде приміряти вподобану модель у ваш інтер'єр - чи підійдуть нові меблі до фіранок, килима або шпалер?

Повернутись до блогу