Як вибрати диван у вітальню?

Як вибрати диван у вітальню?

Як підібрати диван у вітальню?

У цій статті ми розповімо, як підібрати диван у вітальню. Особливо актуальною вона буде для тих, хто часто приймає у себе гостей або якраз хоче зробити зі своєї вітальні кабінет для прийому клієнтів, переговорів. Загалом, не важливо, для яких цілей ви використовуєте цей простір, факт у тому, що вам необхідно вирішити, який диван купити в зал, і ми постараємося вам у цьому допомогти.

Купити диван - справа серйозна!

Безсумнівно, купівля дивана в найжвавішу кімнату будинку - справа серйозна. До неї потрібно підійти з повною відповідальністю, не здійснюючи імпульсивних вчинків. І справа тут не тільки в ціні або якості. Вони важливі, але радість від купівлі якісного дивана "подешевше" буде нівелюватися, якщо він не впишеться у ваш інтер'єр і не стане його зіркою, розкішним центром вашої вітальні! Адже в сучасній міській квартирі саме ця роль і відводиться диванам.

Вибираємо стильний диван.

З приводу функціоналу, усіляких зручностей, про якість матеріалів, оббивки і наповнювачів уже написано тисячі статей і посібників (зокрема й у нас на сайті!). Тому нам би хотілося зараз акцентувати вашу увагу саме на його стилі та підборі правильного колірного рішення. Все інше теж буде, але коротко, без зайвих заглиблень і сухих фактів.

Багато хто стикається з такою поширеною дилемою, як планування простору в малогабаритній квартирі. У цьому випадку на допомогу приходять функціональні меблі. Такі "трансформери" можуть ставати як додатковими спальними місцями, так і комфортабельними домашніми офісами, а в їхні шухляди для зберігання поміститься все необхідне. Якщо простір вашої кімнати не вкрай малий, але планування все ж таки типове для пострадянської території - великі та масивні дивани не матимуть гармонійного вигляду. Їм потрібен величезний простір, із запасом. Тому радимо придивитися до простого і лаконічного дивана. Якщо хочете розкоші, або бюджет вас не обмежує у виборі - замовте модель з якісним наповнювачем і оббивкою. Такий варіант коштуватиме дорожче, але матиме і чудовий вигляд, і довго прослужить.

Не завжди функціональність дивана грає на користь зручності і, тим більше, надійності конструкції. Що більше рухомих, відкидних, поворотних або дрібних деталей буде у вашому дивані, то вищою є ймовірність їхньої поломки через короткий період експлуатації. Тому постарайтеся сфокусуватися тільки на тих функціях, які вам дійсно потрібні щодня.

Дуже популярний, але докорінно не правильний підхід до вибору дивана, це усталене переконання "Чим дорожче - тим якісніше". Звісно, якісні матеріали та сумлінна робота мають на увазі великі витрати на виробництво, але в сучасних реаліях трапляються компанії, продукція яких за 20-30 тисяч гривень прослужить у рази менше, ніж скромніший на вигляд і дешевший, але якісно зроблений диван. Тому звертайте увагу не тільки на "смачну обгортку", а й на те, що знаходиться всередині. Приміром, каркас, виконаний з дерева правильної вологості в поєднанні з ДСП, буде значно міцнішим, ніж той, який зібраний тільки з ДСП. Спальні місця мають бути наповнені пружинним блоком у поєднанні з якісним пінополіуретаном, тоді вони прослужать довго і не просідатимуть.

Диван, не тільки як функціональний предмет, а й елегантний елемент інтер'єру просто зобов'язаний бути узгоджений із загальним стилем вашої кімнати. Якщо ви все ж зробили вибір на користь нейтральних форм дивана, надати йому виразності та унікальності допоможуть різноманітні за кольором і фактурою оббивні матеріали. Наприклад, для вітальні, виконаної в класичному стилі, чудовим вибором стануть такі тканини, як жакард, шеніл або гобелен, а мінімалізм відмінно підкреслить темно-синя бавовна, шерсть і шкіра темних відтінків. Якщо ваш інтер'єр виконаний у стилі кантрі, то чохли, пошиті з льону або інших тканин з віскози та бавовни, чудово його доповнять.

Щоб правильно вибрати колірну гамму меблів, ви маєте орієнтуватися на стіни, точніше їхній колір. Вони мають контрастувати, таким чином доповнюючи одне одного. Наприклад, якщо у вас кольорові насичені стіни, то білий диван це те, що вам потрібно. А ось до світлих і нейтральних стін варто підібрати оббивку яскравішу і насиченішу. Головне правильно - не купувати диван у тон стін, адже вони просто зіллються!

Якщо обрана вами модель передбачає наявність декоративних подушок, то це так само надає певний простір для творчого маневру. Звісно, ви можете взяти подушки в тон і фактуру дивана, але чому б їх не виділити, тим самим надавши виразності основному кольору? Дуже популярними стали різні відтінки коричневого: з одного боку, вони не мазкі, практичні у використанні, добре поєднуються з іншими кольорами, а з іншого - коричневий належить до теплого спектра кольорів, а отже, буде створювати атмосферу затишку в домі. З ним відмінно поєднуються помаранчеві, жовті, зелені та рожеві відтінки. Так само він матиме дуже вдалий вигляд з усіма улюбленими бежевими і кремовими стінами.

Поряд з коричневим кольором популярність набирають і дивани з оббивкою сірих тонів. Багатьом дизайнерам він припадає до душі через універсальність, лаконічність і чіткі обриси. Такі дивани матимуть гармонійний вигляд з акцентами червоного, жовтого та бузкового кольору. Вони підійдуть для сім'ї з дитиною або домашньою твариною, адже добре приховують плями та шерсть на поверхні.

Хоч це і трохи застарілий тренд, але він не здає своїх позицій, досі велика кількість людей віддають перевагу диванам зелених відтінків, а особливо салатовим. На щастя, на базі цього кольору можна створити безліч гармонійних колірних поєднань. Червоні, рожеві, жовті, помаранчеві та блакитні подушки матимуть такий самий чудовий вигляд, як живі квіти на лузі таких самих відтінків. До речі, дуже вдалим і перевіреним часом є поєднання коричневого кольору із зеленим.

Якщо вашою метою є створення розслаблюючої атмосфери в кімнаті - придивіться до відтінків синього. Вони чинять заспокійливу дію на людину і, природно, без них не обійтися в інтер'єрі з морською тематикою. Оскільки ці відтінки відносять до холодних кольорів, буде чудовим варіантом комбінувати їх з протилежними за контрастом і температурою відтінками червоного, помаранчевого і жовтого кольору.

Повернутись до блогу