Як вибрати диван за призначенням?

Як вибрати диван за призначенням?

Зараз важко уявити квартиру, будинок або дачу без наявності м'яких меблів. Особливим попитом користується купівля диванів через багатофункціональність і компактність. У магазині вибір меблів практично безмежний, тому важливо взяти саме те, що прослужить власнику багато років і буде приносити тільки радість домочадцям.

Для чого необхідний диван?

Сфера використання може бути абсолютно будь-яка: елемент декору, спальне місце, зона відпочинку, кухонне приладдя, дитячі меблі і так до безкінечності. У статті описуються всі варіанти в міру призначення, які треба враховувати покупцеві.

Диван-ліжко

Використовується для сну і відпочинку кількох людей на регулярній основі. Володіє механізмом складання для компактного вигляду в денний час доби, шухлядами і підлокітниками. Необхідно звернути увагу на наповнювач і матеріал дивана, колір і каркас. Якщо вдома живуть діти, купівля меблів з дерев'яним каркасом буде помилкою, тому що будь-яка маленька людина захоче пострибати на пружинистих меблях, а дерево легко тріскається під силою стрибка. Для сну варто обирати диван з наповнювачем, який схожий на матрац ліжка. Ринок пропонує безліч диванів саме з розрахунком довготривалого і здорового сну. Матеріал тканини має бути дихаючим, зручним для тіла і без фактурного малюнка. Навіть через найщільнішу простирадло тіло буде відчувати крупиці малюнка, що принесе дискомфорт. Бажано звертати увагу на диван із плоскою поверхнею, бо багатоярусність або рельєфність виробу під час сну доставлятиме незручності.

Зона відпочинку

Якщо диван експлуатується кілька годин на добу, то вимоги до вибору менш суворі, але не варто розглядати всі варіанти виключно за ціною виробу або зовнішнім виглядом. Гостьова зона, в основному, використовується як місце проведення урочистостей, діти грають і можуть забруднити тканину, а любителі випити чашку кави перед телевізором залишити слід напою. Якщо покупка буде в найбільшу кімнату і людина розуміє, що там найчастіше накривається стіл для гостей, краще брати меблі середньої жорсткості, бо за столом на м'якому дивані сидіти не комфортно, а гість опиняється завжди нижче рівня інших людей. Тканину виробу слід обирати таку, що миється, і не мазкувату, тому що пил і дрібні пошкодження на світлому завжди кидаються в око. Найчастіше вибирають мікрофібру, шкіру або екошкіру через невибагливість матеріалу.

Диван кухонний

Вигідне рішення для маленької кухні, тому що диван призначений для трьох або чотирьох персон. Тут все дуже просто: дерев'яний каркас, жорсткий наповнювач і шкіряний матеріал. Зручно і замінює крісло-стілець, також зручний і для короткочасного відпочинку. У магазинах меблів багато готових наборів будь-яких розмірів.

Дитячі меблі

Деякі батьки вважають за краще вибрати яскравий диван дитині в кімнату для прикраси інтер'єру. Найголовніше в купівлі меблів для маленьких - це безпека. Дитина повинна самостійно забиратися на диван, а бажано сідати на нього. Меблі необхідно розглядати без гострих кутів і деталей, що травмують, а також величезну роль відіграє стійкість, тому що легкий каркас дитина зуміє перевернути і ризикує отримати травму.

На що слід звернути увагу?

Фабрики меблів або приватні виробники все частіше схиляються до використання поліуретану замість поролону, адже цей матеріал міцніший і зберігає пружність набагато довше, а ціна практично не відрізняється. У дорожчих меблях використовується латекс через свою міцність, довговічність і пружність. Холлофайбер добре підходить для диванів частого використання - сон, торгові центри та офіси, тому що має здатність повертатися у вихідне положення і не проминатися. Тефлонове просочення, про яке можна дізнатися в технічному паспорті меблів, має водовідштовхувальний ефект і добре підходить для любителів пити чай на дивані та для маленьких дітей.

Механізми для диванів

Вимірювання кімнати продемонструє необхідні параметри до розкладного механізму для зручності користування:
  1. Книжковий механізм: для перетворення дивана на ліжко задня спинка просто відкидається, а сидіння зміщується в центр. Варто врахувати необхідність мати багато місця між диваном і стіною.
  2. Клік-клак: нагадує стару "книжку", але дає змогу спинці приймати кілька положень.
  3. Дельфін: механізм для кутових диванів, що вимагає простої висувної дії для перетворення дивана на ліжко.
  4. Французька розкладачка: використовується для вузьких диванів, розташування тіла передбачається не поперек, а вздовж. Зручно для квадратних кімнат.

Ці механізми найчастіше застосовуються російськими меблевими заводами і мають бюджетну систему. Варто знати, що під час купівлі дивана продавець зобов'язаний розповісти і показати меблі зсередини. Якщо цього не дозволяють зробити з якихось відмовок, то варто насторожитися і обходити магазин стороною. Кожні якісні меблі повинні мати технічний паспорт і гарантію виробника.

Повернутись до блогу