Як вибрати зручний і практичний диван?

Як вибрати зручний і практичний диван?

У кожному будинку диван - все одно що член сім'ї, тільки набагато кращий: їсти не просить, своїми особистими проблемами не вантажить і навіть дозволяє сідати "собі на голову". А щоб він прослужив якнайдовше і завжди дарував тільки гарний настрій і задоволення, поставтеся до його купівлі з усією серйозністю.

Комфорт - перш за все

Ходячи вздовж диванів у магазині, ви, напевно, передусім оцінюватимете дизайнерські рішення, а вже потім зацікавитеся питаннями про матеріал, з якого зроблено диван, або механізм його складання-розкладання. І це правильно. Але, коли ви визначитеся з моделлю, яка якнайкраще пасує до вашого домашнього інтер'єру, буде зовсім не зайвим дізнатися, з чого ваш "чотирилапий друг" зроблений і які в нього "нутрощі".

Пройшовши перший відбірковий тур, тобто просто вам сподобавшись, диван повинен пройти наступний етап відбору - тест на комфортність. Замість того, щоб скромно торкатися і мацати диван пальцями, ви можете прямо в магазині сміливо на нього сісти, а то й влягтися. Таке вільне поводження цілком припустиме, адже тільки таким чином можна дізнатися, наскільки комфортна обрана вами модель. Що цікаво: хороший диван може бути і м'яким, і твердим, і злегка пружним. Тож якщо диван здався вам жорстким, це не означає, що він поганий, - просто вам потрібно шукати м'якший варіант.

На чому краще сидіти?

Друга річ, на яку потрібно звернути увагу, - каркас дивана. Погодьтеся, набагато приємніше, якщо він зроблений з природного матеріалу (дерева), а не з ДСП. Хоча, якщо санітарних норм дотримано (поверхня шкідливого ДСП повністю вкрита ізолювальним матеріалом), то такий каркас прослужить анітрохи не менше за дерев'яний. До речі, якщо в дивані є висувні шухляди для білизни, то набагато краще, коли вони будуть зроблені з фанери, а не з оргаліту.

Корисно знати!

  1. Обов'язково поцікавтеся у продавця, чи є у виробника гігієнічний сертифікат на продукцію.
  2. Найкращою (і найдорожчою!) є оббивка з тефлоновим просоченням. Жодні пролиті гарячі та холодні напої їй абсолютно не страшні.
  3. Чим більша пружина на кв. метр, тим більше часу прослужить ваш диван або матрац.
  4. Якщо ви плануєте поставити диван посередині кімнати, то не забудьте відразу уточнити, якою тканиною хочете оббити стінку ззаду меблів.

Вибір матеріалу

Вибір матеріалу, яким обтягнутий ваш диван, теж не остання справа. Ось тільки матеріалів цих так багато, що можна заплутатися. Отже, розбираємося і вибираємо.

Флок

це з'єднання мікроскопічних частинок на клейкій матер'яній основі. Як матеріал береться натуральне або волокно синтетичного виробництва.

Мікрофібра

справжня тканина, виготовлена або з поліестеру, або з бавовни 100% якості. Піддається пранню.

Велюр

Ворсові тканини трикотажного значення зі сполучної структури однакових частин природних і хімічних волокон.

Шенілл

Тканина виготовляється з синтетичного волокна (поліестер). Для практичності додається термоплавкий компонент (поліетилен або пропілен). Особливості - стійкість до вигорання і міцність ворсу.

Сплендер

Штучна замша.

Цікава механіка

Настав час зазирнути в саме серце дивана - механізм розкладання. Найчастіше зустрічаються три види диванних механізмів. Про плюси і мінуси можна дізнатися.

1. Механізм "книжка"

Спинка дивана просто перекидається назад. Дуже зручний варіант, але якщо спинка вашого дивана спеціально зроблена вищою, то для того, щоб його розкласти, вам щоразу доведеться відсувати диван від стінки, дряпаючи при цьому паркет. Як варіант - 20-сантиметровий зазор між диваном і стінкою, але це навряд чи вас влаштує: має непривабливий вигляд. Однак головний мінус "книжки" все ж в іншому: від частого використання механізм швидко зношується. До речі, помічено, що дивани не вітчизняного виробництва служать у 10 разів довше.

2. Механізм "телескоп"

З-під сидіння дивана висувається допоміжна площина, а різниця у висоті двох рівнів легко доповнюється подушками. До цього механізму не причепишся, якщо відразу поставити на висувну площину каучукові коліщатка, які не псують паркет. До того ж раз або два рази на рік вам доведеться міняти набивання в подушках - від частого використання вони втрачають пружність і зношуються. Але на те він і диван, щоб експлуатувати його за повною програмою і отримувати при цьому задоволення.

3. Механізм "розкладачка"

Спальне місце висувається на певний рівень вперед, в той час як спинка нахиляється теж вперед. "Розкладачки" придатні для щоденного використання, до того ж комплектуються пружинним матрацом. Ще один плюс - механізм служить досить довго, якщо його не піддавати сильним навантаженням: не укладати на нього спати по 4-5 гостей одразу.
Повернутись до блогу