Цікаве про американців


Ви бачили коли-небудь американський офіс?
Чи тільки з голлівудських фільмів?
Стиль американського офісу виник ще в 30-і роки XX століття, під час економічного розвитку після Великої депресії. Його називають «Манхеттен» або «Уолл-стріт» - за назвами найбільших ділових районів Нью-Йорка. Сенс життя американців полягає в роботі. Більшість американців - успішні підприємці. Ще Талейран, найвідоміший французький політичний діяч, побувавши в Америці, казав жартома про американців, що якщо знадобиться, вони і собаку з двору продадуть.
І цей культ, пов'язаний з великою віддачею власної справи, який американці вбирають з дитинства, виражається в офісному дизайні.
Основа американського офісу OpenSpace-відкритий простір, де тільки зовнішні стіни і колони. Невеликі окремі кімнати з диванами виділяються для відпочинку і переговорів. Також окремо можуть працювати менеджери вищої ланки. Як правило, всі співробітники компанії сидять у великих залах з меблевими перегородками в людський зріст.
Американці кожен квадратний метр використовують максимально функціонально.
Американському офісу притаманні об'ємні предмети: стіл, крісло, диван. Все комфортно й ефективно. І ніяких ажурних вазочок або квітників на підвіконнях. Значуще місце займають декоративні аксесуари-телефон оригінальної форми і кольору, світильник «хай-тек». Одним з головних умов американського успішного бізнесу є швидкість реакції на події.
Скляні перегородки в офісі стилю «Уолл-стріт» дозволяють все бачити, але умовно ставлять кордон із зовнішнім світом.
Кабінет керівника зазвичай знаходиться окремо на найвищому поверсі. Оздоблювальні матеріали в ньому набагато дорожчі, але розкоші, що впадає в очі, Ви там не побачите.
Зате є оригінально організований простір та дорогі авторські й ексклюзивні м'які меблі.
Багато американців настільки поглинені роботою, що у власному будинку влаштовують офісний простір для роботи або ж купують квартири-студії, де багато світла і місця.
Такий сучасний і динамічний стиль ще називають урбаністичним.
Він викликає прагнення йти вперед і підійде всім, хто прагне до яскравого, вируючого життя, хто відкритий для нових починань.
Перевага фактури - це фарбовані стіни замість шпалер, паркетна дошка на підлозі, а не палацовий паркет, і, звичайно ж, скляні столи, полиці, стелажі.
До нововведень урбаністичного стилю можна віднести великі квіткові орнаменти, величезні троянди чи тюльпани «на повний зріст», які прикрасять всю довжину штор.
Урбаністичний стиль підійде як жителям мегаполіса, так і провінційного містечка.