Догляд за м'якими меблями з тканинної оббивкою

У кожному будинку є м'які меблі. Дивани і крісла допомагають затишно відпочити від після денної суєти. Тому не дивно, що чималу частину часу, що ми знаходимося вдома, проводимо саме на них.
Хороші м'які меблі коштують досить недешево. Тому всім хочеться, щоб вони служила максимально довгий термін. А це можливо, але лише при правильній експлуатації меблів і догляді за її оббивкою з тканини.

Рекомендації по експлуатації м'яких меблів

У приміщенні повинні бути відповідні температура і вологість. Не можна ставити м'які меблі близько до опалювальних приладів, оскільки жар від них погано позначається на зовнішньому вигляді тканинної оббивки. Також небажано тримати меблі в приміщенні, в якому температура близька до нуля або навіть нижче за це значення.

Є вимоги і до вологості. Підвищений вміст вологи в повітрі призведе до того, що на меблях з'явиться цвіль, позбутися від якої буде непросто. Але і занадто сухе повітря погано впливає на стан меблів.

Під сонячними променями тканина має властивість вигоряти, тускнути і змінювати свій відтінок. Тому в кімнаті на вікнах повинні бути присутніми щільні штори. Тим більше, якщо сторона сонячна.

Пил завжди присутній в житлових приміщення, навіть не дивлячись на часте вологе прибирання. Він накопичується на меблевій оббивці. І коли людина сідає на диван або в крісло, пил піднімається повітря, проникаючи при цьому її легені. Тому крім вологого прибирання в кімнаті потрібно регулярно пилососити м'які меблі, приділяючи увагу важкодоступним місцям і складкам. Покривала і подушки слід витрусити і вибити на вулиці.


Як доглядати за м'якими меблями з тканини

Оббивка з тканини легко вбирає забруднення. Тому не рекомендується приймати їжу і напої, сидячи на дивані або в кріслі. Але якщо все-таки на тканину потрапили шматочки їжі або рідини, то сліди від них потрібно видалити відразу ж. Інакше вивести плями буде складніше.


Будуть потрібні м'які ганчірки, щітки з м'яким ворсом, пилосос.

Чищення м'яких меблів залежить від того, який матеріал використовується в якості оббивки. Наприклад, широко поширений шенилл легко очистити від забруднень розчином води і аміаку (4% -6%). Відбілювачі ж можуть нашкодити цього матеріалу.

Якщо в якості оббивки використовується флок, то доведеться відмовитися від миючих засобів, що містять в собі спирт. Підійде мильний розчин, слабкі розчини на основі оцту і нашатирю.

Велюрову оббивку можна пилососити без спеціальної насадки. Для видалення забруднень слід використовувати мікрофібру і мильний розчин. Якщо пляма погано очищається можна спробувати оцтовий розчин (1 ст. Л. На 1 літр води).

У випадках, коли оббивка дивана з гобелена, то підійдуть мильний, оцтовий і нашатирний розчини, а також магазинні засоби. Не можна застосовувати відбілювачі, ацетон, засоби, що містять хлор.

Деякі матеріали оббивки (шовк) вимагають професійну хімчистку. Інакше велика ймовірність, що оббивка втратить свій привабливий вигляд.

Металеві і дерев'яні деталі меблів протирають періодично змоченою у воді губкою, а потім витирають насухо.