![]() |
Догляд за м'якими меблями з тканинної оббивкою
|
Як доглядати за м'якими меблями з тканини
Оббивка з тканини легко вбирає забруднення. Тому не рекомендується приймати їжу і напої, сидячи на дивані або в кріслі. Але якщо все-таки на тканину потрапили шматочки їжі або рідини, то сліди від них потрібно видалити відразу ж. Інакше вивести плями буде складніше.
Будуть потрібні м'які ганчірки, щітки з м'яким ворсом, пилосос.
Чищення м'яких меблів залежить від того, який матеріал використовується в якості оббивки. Наприклад, широко поширений шенилл легко очистити від забруднень розчином води і аміаку (4% -6%). Відбілювачі ж можуть нашкодити цього матеріалу.
Якщо в якості оббивки використовується флок, то доведеться відмовитися від миючих засобів, що містять в собі спирт. Підійде мильний розчин, слабкі розчини на основі оцту і нашатирю.
Велюрову оббивку можна пилососити без спеціальної насадки. Для видалення забруднень слід використовувати мікрофібру і мильний розчин. Якщо пляма погано очищається можна спробувати оцтовий розчин (1 ст. Л. На 1 літр води).
У випадках, коли оббивка дивана з гобелена, то підійдуть мильний, оцтовий і нашатирний розчини, а також магазинні засоби. Не можна застосовувати відбілювачі, ацетон, засоби, що містять хлор.
Деякі матеріали оббивки (шовк) вимагають професійну хімчистку. Інакше велика ймовірність, що оббивка втратить свій привабливий вигляд.
Металеві і дерев'яні деталі меблів протирають періодично змоченою у воді губкою, а потім витирають насухо.