Наповнювачі диванів - який краще?

«Зустрічають по оббивці, а обирають по наповнювачу...»

Якщо перефразувати усім відомий вислів, то зустрічають по оббивці, а вибирають по наповнювачу. У сучасному виробництві м'яких меблів використовують з десяток різних наповнювачів. Деякі з них йдуть в авангарді прогресу: вони якісні та дорогі. Інші ж створені для зниження вартості виробу: вони або незначно поступаються в якості дорогим матеріалами являючись їх аналогом, або не володіють якимись популярними властивостями. В цілому, ортопедичний пружинний блок добре підійде для спальних місць. Для самих бюджетних варіантів можна використовувати якісний поролон, а якщо ви хочете зробити диван химерних форм, то доцільно буде використовувати литий пінополіуретан.


Зараз основними матеріалами, які використовуютьв якості наповнювача м'яких меблів є:

• Пружинні блоки

• Дюрафіл

• Пінополіуретан

• Латекс

• Синтепон

• Повсть

• Холлофайбер

• Синтепух

• Поролон

• Ламелі

І так, про все по порядку.

Пружинні блоки


Це, можна сказати, перевірена роками класика, тому є найпопулярнішим наповнювачем для диванів і ліжок. Пружини правильно розподіляють вагу лежачої або сидячої людини, що є запорукою комфортного використання такого виробу. Існує два види пружинних блоків: «Боннель» і «Pocket spring». Різниця полягає в тому, що «Боннель» це з'єднані між собою пружини, а «Pocket spring» незалежні один від одного пружини, зашиті в чохли з міцного матеріалу. Тип «Pocket spring» дорожчий і надійний, в той час як «Боннель» краще підійде для бюджетного варіанту. Компанія Диван Київ використовує тільки якісні ортопедичні пружинні блоки в виробництві своїх диванів і крісел, що дозволяє задовольнити запити кожного покупця незалежно від його бюджету.

Пінополіуретан (ППУ)


Виготовляється з ряду синтетичних полімерів. Існують різні технології виготовлення які дозволяють отримати матеріал різної щільності таякості, що істотно впливає на ціноутворення, як самого матеріалу, так і виробів, виготовлених з його застосуванням. Для використання ППУ в якості наповнювача, його щільність не може бути нижче 30 кг / м3. Пінополіуретан вважається екологічно чистим матеріалом, тому він безпечний для здоров'я і не послужить джерелом виникнення або загострення алергії. Серед інших його властивостей необхідно виділити те, що він довговічний, має дуже високу пружністю і тому забезпечує відмінний баланс між м'якістю і жорсткістю виробу, а так само не збирає пил, але при цьому відмінно «дихає». Оскільки матеріал невибагливий в виробництві, він значно доступнішийпружинного блоку «Pocket spring», хоча рівень зручності в обох наповнювачів практично однаковий.

Синтепон


Мабуть, найбільш популярний наповнювач диванів бюджетного класу в силу своєї низької вартості і доступності. З позитивних моментів слід відзначити його непоганий баланс м'якості і пружності, це еко матеріал, який не вражається грибком. Головним і вирішальним недоліком синтепону є його короткий експлуатаційний період. При активному використанні синтепон швидко втрачає необхідні властивості, через що на поверхнях меблів з'являються западини. Кращим варіантом буде композитне використання синтепону в комбінаціях з іншими наповнювачами.

Холлофайбер


Його можна впевнено назвати наступним етапом еволюції синтепону, так як він був отриманий в результаті довгих експериментів по покращенню якості свого попередника. Зовні він схожий на пухнасті катишки. Він став чудовим наповнювачем для дитячих меблів в силу своєї гипоаллергенности і екологічності. Він позбавлений недоліків синтепону, а значить прослужить набагато довше. Він не вбирає запахи і пил. Правда, на відміну від синтепону, не може похвалитися низькою вартістю, холлофайбер вважається найякіснішим наповнювачем на сьогоднішній день, що автоматично піднімає його популярність і ціну.

Поролон


На противагу холофайберу, поряд з синтепоном, виступає поролон. Віддати перевагу м'якиммеблям з поролоновим наповнювачем можна тільки на користь низької вартості виробу. Якщо у виготовленні дивана використовувався цілісний лист поролону, він прослужить вам близько 4-5 років за умови помірної експлуатації.

Латекс


Ще одним сучасним та дорогим наповнювачем можна назвати латекс, тому він використовується виключно в дорогих моделях диванів і крісел. Свої якості латекс не втрачає протягом двадцяти років і володіє деякими цікавими властивостями, такими як: повторення обрисів тіла, погашення вібрації, правильний розподіл навантаження. Він здатний швидко відновити форму і, природно, є гіпоалергенним, нетоксичним і «дихаючим» матеріалом. Висока вартість латексу пояснюється складністю виробництва, так як він виготовляється з соку каучукових рослин.

Дюрафіл


Завдяки вертикальному розташуванню волокон дюрафіл має відмінну еластичність в поєднанні з легкістю та м'якістю. За враженнями від використання дюрафил схожий з пружинними блоками. Його виготовляють з поліестеру, що робить матеріал практичним, так як він стійкий до вологи, володіє гіпоалергенними і протимікробними властивостями, а також не накопичує пил.

Синтепух


Цей матеріал являє собою силіконізовані волокна, які ми звикли називати штучним пухом через що він і отримав свою назву. Матеріал має пружну структуру, що дає можливість використовувати його у виробництві м'яких меблів. Він відмінно «дихає» і відрізняється збереженням тепла, не злежується і не вбирає вологу. Найчастіше, синтепухом наповнюються спинки, підлокітники і декоративні подушки диванів.

Повсть


Він виготовляється з валяної вовни, а значить це екологічний і натуральний матеріал. У виробництві м'яких меблів він не використовується як основний наповнювач в силу своєї високої щільності, але це дозволяє використовувати його як матеріал для прокладки. Повстю, як правило, покриті пружинні блоки, щоб захищати оббивку і берегти ППУ від вдавлювання. Завдяки своїй щільності та зносостійкості, використання повсті значно збільшує термін експлуатації м'яких меблів.

Ламелі


Без надійного каркаса навіть найдорожчі та якісні наповнювачі не зможуть радувати вас своїм виглядом і комфортом у використанні. Для додання ортопедичних властивостей дивану використовуються конструкції, в яких є ламелі. Вони виготовлені зі шпону і виглядають як дугоподібні планки. При використанні ламелей підвищується комфорт і знижується ймовірність передчасної деформації і передчасного зносу внутрішнього наповнювача. Ламелі бувають різної товщини, що позначається на характеристиках пружності всієї конструкції. Ламелі не придатні для ремонту, але замінити їх не становить ніякої складності.


Буде не зайвим згадати, що в більшості диванів і крісел використовується відразу кілька комбінацій наповнювачів. Робиться це для того, що б захистити часто використовувані частини виробу від зносу і здешевити кінцевий продукт не використовуючи дорогі матеріали там, де вони себе не виправдають.